Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie - IX Niedziela Zwykła - 2 czerwca 2024 r

Whitney leaning against a railing on a downtown street
  1. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy eucharystycznych, osobom, które niosły chorągwie, figury, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym, Strażnikom Służby Więziennej za asystę przy baldachimie, pani Organistce Krysi, członom grup parafialnych, katechetom, całej Służbie Liturgicznej Ołtarza i wszystkim za wspólną modlitwę i świadectwo wiary – Bóg zapłać.
  2. Rozpoczął się czerwiec - miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W niedziele o godz. 17.30. A w tym tygodniu z racji Oktawy Bożego Ciała nabożeństwa będą po mszy św. wieczornej z procesją wokół kościoła.
  3. Dziś w naszym kościele parafialnym (w ramach Dni Lubska) koncert muzyki poważnej. Zapraszamy wszystkich melomanów na godz. 17.00. Wstęp wolny. Z racji koncertu wieczorna msza św. będzie o godz. 19.00!
  4. W środę po mszy św. wieczornej spowiedź św. dla kandydatów do Sakramentu bierzmowania i ich biskich, a w czwartek, próba ze świadkami do bierzmowania – prosimy o obowiązkową obecność.
  5. W najbliższy piątek – 7 czerwca – w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Adrian Put. Podczas tej uroczystości Biskup udzieli Sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej i z sąsiednich parafii, a także wprowadzi relikwie św. Marii de Mattias – założycielki i patronki Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z racji uroczystości odpustowej nie będzie mszy św. w Dłużku o godz. 18.00. W ten dzień nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Bożej Opatrzności.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny, a także Grono Wspierające Ubogich będzie zbierać na swoje cele.
  8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od godz. 19.00 do godz. 20.00.
  9. Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do MEDJUGORIE w terminie 16-22 września 2024 r. Koszt pielgrzymki przy grupie 46 osób – 2490 zł; a przy grupie 36 osób – 2690 zł. Zapisy do 20 czerwca br!. Przy zapisie pobierana jest opłata wpisowa - 1000 zł. Zapisy u p. Ziuty Kaczan – tel. 609-216-907. Plan pielgrzymki jest dostępny na stronie internetowej parafii, na profilu facebookowym i w gablocie z ogłoszeniami. Zapraszamy do pielgrzymowania.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

Wszystkim mieszkańcom naszej parafii i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

                                                                                                    Ks. Tomasz Trębacz
                                                                                                           Proboszcz

Zapowiedzi przedślubne:

Bernat Damian – st. wolnego, Lubsko i Chrenowicz Małgorzata – st. wolnego, Lubsko – zap. I