Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie - X Niedziela Zwykła - 9 czerwca 2024 r

Whitney leaning against a railing on a downtown street
  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe - poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W niedzielę i w tygodniu o 17.30.
  2. Dziś przy wyjściu z kościoła Grono Wspierające Ubogich zbiera comiesięczne ofiary.
  3. W czwartek – 13 czerwcaJubileusz 55-lecia istnienia będzie obchodzić Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Lubsku. Uroczysta msza św. pod przewodnictwem J. E. Bpa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego celebrowana będzie w kościele parafialnym o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
  4. Także w czwartek – 13 czerwca – zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W kościele parafialnym rozpoczęcie o 17.15 modlitwą różańcową. O godz. 18.00 Eucharystia i procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. W Dłużku nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 17.30.
  5. W najbliższą sobotę – 15 czerwcaw Rokitnie będziemy celebrować Odpust Diecezjalny. Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie J. Em. Kard. Gerhard Ludwik Müller z Rzymu. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do MEDJUGORIE w terminie 16-22 września 2024 r. Koszt pielgrzymki przy grupie 46 osób – 2490 zł; a przy grupie 36 osób – 2690 zł. Zapisy do 20 czerwca br!. Przy zapisie pobierana jest opłata wpisowa - 1000 zł. Zapisy u p. Ziuty Kaczan – tel. 609-216-907. Plan pielgrzymki jest dostępny na stronie internetowej parafii, na profilu facebookowym i w gablocie z ogłoszeniami. Zapraszamy do pielgrzymowania.
  7. Parafia w Górzynie zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Górzyna do Otynia, która odbędzie się w dniach od 28 do 30 czerwca. Koszt 50 zł. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Zapisy u ks. Adama  lub na spotkaniu w Górzynie w niedzielę 23 czerwca o g. 14.00. 
  8. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 19.00 do godz. 20.00.
  9. Na starszej części kościoła parafialnego (po obu stronach) zostały zamontowane nowe rynny i rury spustowe. Tytan-ocynk. Liczymy, że posłużą wiele lat. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie i każdy dar serca. Bóg zapłać.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.

Z naszej parafialnej wspólnoty Bóg powołał do wieczności śp. Danutę Bandziak; śp. Edwarda Gucia i śp. Danutę Fołtyn z Lubska. Polecajmy te dusze bożemu miłosierdziu, prosząc o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim mieszkańcom naszej parafii i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

                                                                                           Ks. Tomasz Trębacz
                                                                                                   Proboszcz

Zapowiedzi przedślubne:

Bernat Damian – st. wolnego, Lubsko i Chrenowicz Małgorzata – st. wolnego, Lubsko – zap. II

Pieńkowski Radosław – st. wolnego, Lubsko i Kordas Justyna – st. wolnego, Lubsko – zap. I.